طبق گفته پلیس و مقامات بهداشتی، یک بمب قدرتمند در روز جمعه در خارج از دروازه دانشگاه کابل در پایتخت افغانستان منفجر شد و حداقل شش نفر را کشت و 27 تن را زخمی کرد.

هیچ گروهی بلافاصله مسوولیت حمله را به عهده نگرفت، اخیرا هدف کابل قرار دارد. هر دو طالبان و گروه دولتی اسلامی اغلب بمب گذاری های گسترده در این شهر را هدف قرار می دهند و نیروهای افغان، مقامات دولتی و اقلیت شیعه را هدف قرار می دهند.

طبق گفته پلیس و مقامات بهداشتی، نیروهای امنیتی افغانستان در نزدیکی محل انفجار در کابل، افغانستان، جمعه 19 ژوئیه 2019 در نزدیکی محل دروازه کابل در افغانستان ایستاده اند. بمبی قدرتمند خارج از دروازه دانشگاه کابل در پایتخت افغانستان در روز جمعه منفجر شد. (AP Photo)

طبق گفته پلیس و مقامات بهداشتی، نیروهای امنیتی افغانستان در نزدیکی محل انفجار در کابل، افغانستان، جمعه 19 ژوئیه 2019 در نزدیکی محل دروازه کابل در افغانستان ایستاده اند. بمبی قدرتمند خارج از دروازه دانشگاه کابل در پایتخت افغانستان در روز جمعه منفجر شد. (AP Photo)

سخنگوی پلیس کابل، فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل گفته است که انفجار صبح زود نیز دو خودرو را آتش زد، اگر چه مشخص نبود که آیا این حملات توسط یک بمب گذار انتحاری یا یک بمب منفجر شده از راه دور انجام شده است.

تلفات تلفات توسط سخنگوی وزارت بهداشت، دکتر وحید الله مایار، منتشر شد که در نتیجه انفجار امروز در کابل، 6 تن از شهیدان و 27 تن دیگر زخمی شدند. تمام بیماران زخمی به بیمارستان های ما تخلیه شدند و دریافت درمان مورد نیاز است. "

این دانشگاه دارای چندین خوابگاه است که دانش آموزان بسیاری در طول تابستان، کلاس ها و انجام تحقیقات می روند. این دانشگاه همکاری دارد.

اگر چه جمعه آغاز تعطیلات آخر هفته در افغانستان است، مسعود، استاد اقتصاد دانشگاه که مانند بسیاری از افغان ها از یک نام استفاده می کند، گفت که چندین وکیل در هنگام انفجار، امتحانات خود را برای تبدیل شدن به قاضی ها در نظر گرفتند.

اگر وکلا هدف قرار نگرفتند، فورا مشخص نبود. در ماه های اخیر دست کم دو تن از اساتید دانشگاه کابل با ادعای ارتباط با وابستگی به دولت اسلامی افغانستان دستگیر شده اند و در سال گذشته دیوار حائل این دانشگاه با خواندن نقاشی های دیواری "Long Lives Daesh"، نام عربی اسلامی گروه دولتی

یکی از مقامات اطلاعاتی وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت که وابسته به سازمان اطلاعاتی آمریکا تلاش می کند تا دانشجویان دانشگاه های کابل، به ویژه افرادی که با تکنولوژی پیشرفته، استخدام می کنند تا نیروی انسانی را گسترش دهند. این مقام در شرایط نامعلوم صحبت کرد زیرا او مجاز به صحبت با رسانه ها نبود.

زبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که از حمله طالبان در حمله جمعه مطلع نیست.

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

در یک حمله 2016، 13 نفر کشته شدند، بیشتر دانش آموزان و بیش از 40 نفر زخمی شدند، زمانی که ستیزه جویان به دانشگاه آمریکایی کابل حمله کردند. در این حمله یک بمب خودرویی در خارج از دروازه دانشگاه منفجر شد و پس از آن یک حمله طوالنی طولانی مدت انجام شد که افراد مسلح به وسیله تیراندازی مرکب در دانشجویان و معلمان به سر می بردند.