مقامات در هند باید تلاش خود را برای چهارشنبه انجام دهند که پنج عضو را که معتقدند عضو گروه بین الملل صعود هستند و پس از آنکه هلیکوپتر نجات نتوانست به آنها دسترسی پیدا کند، در کوه دومین کشور کوه ناپدید شد.

همه هشت کوهنورد پس از ناپدید شدن در 26 مه در ناندا دیوی شرق، یک کوه خطرناک هیمالیا، جان داده اند.

چهارشنبه برای ساختن بدنه ها سه تلاش انجام شد، اما باد های شدید همراه با هلیکوپتر هایی که در زمین قرار داشتند نتوانستند به نقطه ای برسند که پنج بدن در اوایل این هفته کشف شد.

ویجای کومار جوگند، یکی از مقامات دولتی اوتاراکند، به The Times of India گفت: «با توجه به بارش های مداوم در منطقه، ممکن است بدن از برف پوشیده شود که چالش تیم نجات را بیشتر کند.

پنج بدن در مواجهه با هیمالایان کشف شد که در آن گروه کوهنوردی – از جمله 2 آمریكایی – غواصی

کوهنوردان، که توسط مارتین مورن، صاحب جانباز بریتانیایی رهبری شده بودند، برای رسیدن به بالای یک ردیف 21،250 فوت پاییزه نامعلوم، نامعلوم گذاشته بودند، اما بعد از اینکه یک بخش از کوه از منفجر شد، ارتباط با اردوگاه پای خود را از دست داد. ناندا دوی شرق پایتخت دوقلو ناندا دیوی، دومین بالاترین کوه هند است و این دو با یک ردیف 1،2 میلی متری در ارتفاع 22000 پایی متصل هستند.

تجهیزات و بدن هایی که معتقدند کوه نوردان از دست رفته می توانند در دوشنبه در ناندا دیوی شرقی هند در خاک های برف دفن شوند.

تجهیزات و بدن هایی که معتقدند کوه نوردان از دست رفته می توانند در دوشنبه در ناندا دیوی شرقی هند در خاک های برف دفن شوند.
(پلیس مرزی هند تبت)

تیم از دست رفته صعود خود را از اوج 13 مه آغاز کرد. شامل چهار بریتانیا، دو آمریکایی، یک افسر ارتباطات استرالیایی و یک هند است.

دو آمریکایی به نام آنتونی سودکوم و رونالد بییمل شناخته شده اند. کودکان سودوک به مجله PEOPLE گفتند که آنها امیدوار بودند که پدرش هنوز زنده باشد.

اعضای خانواده گفتند: "این بدان معنا است که اگر او و اعضای تیم خود را از طریق بهمن بریده شود، بازماندگان ممکن است در موقعیت غیر منتظره زیر طرفدار بهمن قرار داشته باشند که ممکن است در شرایط فعلی بسیار مناسب باشد."

همه هشت کوه نورد گمشده پس از ناپدید شدن 26 مه در ناندا Devi شرق، یک کوه هیمالیا بسیار خطرناک کشته شده اند. دوچرخهسواری و بدنه به طور جزئی دفن شدند.

همه هشت کوه نورد گمشده پس از ناپدید شدن 26 مه در ناندا Devi شرق، یک کوه هیمالیا بسیار خطرناک کشته شده اند. دوچرخهسواری و بدنه به طور جزئی دفن شدند.
(پلیس مرزی هند تبت)

وضعیت سه کوهنورد دیگر هنوز شناخته نشده است، اما مقامات گفته اند که بدن آنها احتمالا نزدیک به پنج نفر که دیده شده است، بر اساس گزارش رویتر.

مسئولان برنامه ای برای استفاده از هلیکوپتر و یک تیم زمینی برای بازیابی پنج بدن که در ارتفاع 16،404 فوت بودند، شناسایی و برای سه کوهنورد دیگر جستجو کردند تا زمانیکه شرایط مأموریت «امکان پذیر نبود» بود.

طبق گفته چهار عضو این عملیات، این تیم آخرین تماس با اردوگاه پایه در 26 مه بود، تمام شهروندان بریتانیایی که در آنجا باقی مانده بودند، در اثر بارش برف سنگین و در یکشنبه، نجات یافتند.

مقامات می گویند که پرندگان نزدیك در Himalayas، از جمله 2 آمریكایی، شانس مواجه شدن با بقایای چهره

آمیت چووداری، سخنگوی بنیاد کوهنوردی هند، گفت که وقتی تیم در اردوی پایه از پخش گروه رادیویی از سوی دیگر تیم های اکسپدیشن متوقف شد، یک نفر به دنبال کوه نوردان گم شده در روز بعد بود.

Chowdhary گفت: "پیشروی از صخره نوردی ها وجود داشت و مسیر آن در یک بهمن به پایان رسید. شواهدی از بهمن بسیار بزرگ بود."

اینجا را کلیک کنید برای APP NEWS FOX

گزارش وضعیت که توسط اسوشیتد پرس منتشر شد، گفت که چالش ها عبارتند از جغرافیای "کاسه مانند"، زمین لرزه، آشوب باد و خطر لرزش های بیشتر.

این عملیات را به طور پیوسته توصیه می کند، اما جگندای به تایمز هند گفت که عملیات گسترش بدن ممکن است بیش از یک هفته طول بکشد.

گرگ نورمن فاکس نیوز و اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کردند.