بازی های زمستانی برای بازگشت به ایتالیا تنظیم شده است.

کمیته بین المللی المپیک روز دوشنبه برای برگزاری 2026 بازی های المپیک زمستانی در میلان و کورتینا دیمپوزو ایتالیا برگزیده شد.

ایتالیا برنده جایزه بازی های زمستانی در استکهلم، سوئد شد. این اولین بار است که بازی ها در ایتالیا از زمان برگزاری تورین در سال 2006 برگزار خواهد شد.

HICKEY STICK غایب عضو تیم ICE در ماه آینده نزدیک به 40 سال می ماند

کورتینا d'Ampezzo، شهر اسکی در شمال ایتالیا، بازی های المپیک را در سال 1956 برگزار کرد. سوئد هرگز میزبان بازی های زمستانی نیست، اما استکهلم میزبان بازی های تابستانی 1912 بود.

هر دو پیشنهاد ایتالیا و سوئد روز دوشنبه در یک جلسه نه ساعته برای انتخاب یک برنده جای خود را به سمت کمیته بین المللی المپیک امضا کردند.

نخست وزیران ایتالیا و سوئد در جلسات نهایی خود برای برنده شدن از پیشنهاد منچستر یونایتد، هر دو کشور را برای برگزاری 2026 بازی دعوت کردند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، خاطر نشان کرد که پشتیبانی در ایتالیا برای بازی های المپیک بسیار قوی است و نقطه قوت آنها بود. ارائه او نشان داد که 83 درصد از جمعیت ایتالیا به نفع این بازی هستند و 87 درصد افزایش در میلان است.

رئیس جمهور بین المللی المپیک، توماس باخ روز دوشنبه اعلام کرد که المپیک زمستانی 2026 در ایتالیا برگزار خواهد شد.

رئیس جمهور بین المللی المپیک، توماس باخ روز دوشنبه اعلام کرد که المپیک زمستانی 2026 در ایتالیا برگزار خواهد شد.
(لورنت گیلیرن / کیستون از طریق AP)

او گفت: "اگر من امروز در مقابل شما هستم، این به لطف شور و شوق تمام ایتالیا است … این رویای یک کل کشور و نه تنها دولت بلکه مناطق است".

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

استفان لفون، نخست وزیر سوئد، گفت: "این در DNA ماست" برای ارائه بازی های زمستانی پایدار پس از آنکه رای گیری IOC مشخص شد که 60 درصد حمایت عمومی در سوئد برای میزبانی این بازی ها بود. این پیشنهاد برای اثبات حمایت خود را از ائتلاف ایالت استکهلم در اکتبر ماه اکتبر و تنها پنج ماه پیش توسط دولت ملی به چالش کشید.

شهردار استکهلم، آنا کونیگ جرلمیر، ABBA را – مهمترین اثر موسیقی سوئد – به کمیته گفت: "ABBA در همه جا است." او سپس به اجرای خود "رقص ملکه" افتاد.

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.