به گفته وزیر دفاع پیشین، آقای کارتر، دولت ایران فشار تحریم ها را تحمل می کند، گرچه روابط هنوز هم بین واشنگتن و تهران در حال شکل گیری است.

وزیر امور خارجه مایک پومپو معتقد است که ایران در این هفته برای حمله به تانکرهای نفتی در خلیج عمان به سر می برد، کارتر به برتی بایر در "گزارش ویژه" گفت.

"وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد … و برخی از اطلاعاتی را که بر مبنای آن ارزیابی انجام شده است این است که ایرانی ها را به اشتراک گذاشته اند – من فکر نمی کنم که در مورد آن شک داشته باشیم"، مقامات پیشین دولت اوباما گفتند.

ایران مسئول "تشدید نفوذ" در تانکرهای نفتی در خلیج عمان

وی افزود: "من فکر می کنم ایرانی ها فشار تحریم ها را احساس می کنند."

کارتر گفت، او نمی خواهد یک درگیری نظامی با ایران داشته باشد، هرچند ایالات متحده افزوده است که هر گونه برخورد جدی را برنده خواهد شد.

خاکستر کارتر در رابطه با تنش با ایران، درسهایی را که از تجربه پنتاگون او آموخته استویدئو

او گفت: "ما حضور نیروهای دریایی در آنجا وجود دارد. ما می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم." "هیچکس نمیخواهد با ایران جنگ کند. من نمیخواهم ایران را غبار بشمارم، اما من میدانم که اگر یکی باشد، برنده خواهد شد. این ماست".

دبیر پیشین گفت که معاهده هسته ای ایران تحت حکومت اوباما قرار گرفت، که از آن پس دولت ترامپ کنار گذاشته شد، هرگز نباید درمان شود.

برای دریافت برنامه FOX News کلیک کنید

"این هرگز معامله بزرگ با ایران نبود. هرگز نبوده است. خیلی زیاد است که آنها با ما موافق نیستند."

کارتر همچنین در مورد کتاب جدید خود، "در داخل صندوق پنج جانبه" صحبت کرد، که در دهه های کار خود در پنتاگون بازتاب می یابد.