آخرين تنش بين ايران و ايالات متحده و تحولات منطقه خليج فارس (همه زمان ها محلی):

1:45 صبح

وزیر امور خارجه ایران درمورد تنش میان واشنگتن و تهران هشدار می دهد که "هر کسی که با ما جنگ را آغاز کند، کسی نیست که آن را به اتمام برساند."

محمد جواد ظریف این سخنان را روز دوشنبه مطرح کرد و همزمان با دیدار وزیر امور خارجه آلمان، هیکو ماس.

مااس در تهران در تلاش برای نابود کردن توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی در سال 2015 است. آلمان یک امضاء کننده موافقت است.

زارع پس از یک بحث طولانی خصوصی با ماس که روز یکشنبه برنامه رادیویی بالستیک ایران را مشکل ساز دانست، به یک کنفرانس خبری در تهران فرستاد.

ایالات متحده طی یک سال گذشته از قرارداد هسته ای ایران خارج شده است. این ریشه تنش های کنونی با ایران است. در ماه مه، تهران اعلام کرد که اگر به مدت 7 ژوئیه با شرایط جدیدی برای این معامله موافقت نشود، غنی سازی اورانیوم را به درجه تسلیحاتی آغاز خواهد کرد.

___

12:10 صبح

وزارت امور خارجه ایران می گوید هیچ چیز دیگری نیست، اما معاهده سال 2015 مبادله هسته ای کشور با قدرت های جهانی در جلسه های دیپلماتیک در تهران در هفته جاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تلویزیون دولتی ایران به نقل از سخنگوی عباس موسوی گفته است که بازدید از "مقامات اروپایی نمی توانند در مورد مسائل ایران فراتر از معاهده هسته ای اظهار نظر کنند".

این سخنان پس از آنکه هیکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، روز یکشنبه به امارات متحده عربی برنامه رادیویی بالستیک ایران را مشکل ساز دانست، به این نتیجه رسیدند.

مااس در حال حاضر در ایران در میان تنش های شدید بین واشنگتن و تهران است. اخیرا تنشها در سراسر آمریکا گسترش یافته و یک ناو هواپیمابر و بمب افکن های B-52 را به خلیج فارس بر روی یک تهدید هنوز توضیح نداده که از تهران آن را درک می کند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن پس از مااس، در روز چهارشنبه وارد ایران خواهد شد.