جولیان آسانژ، ویکی لیکس، جولیان آسانژ، یک برنامه نویس کامپیوتری پیشرفته که به انتشار هزاران مواد مخفی از زمان انتشار سایت خود در اوایل 2000s کمک کرده است، در روز پنج شنبه محکومیت خود را در انتشار این مواد مخفی محکوم کرد.

از سال 2012، آسانژ در سال 2012 در لندن مخفی شده است، زیرا او در برابر اتهامات مربوط به تجاوز جنسی به استرداد به سوئد رسیده است – هرچند که از آن زمان به بعد رها شده است. از سال 2012، ایسنژ از تهدید به دستگیری و استرداد به ایالات متحده است، که در ماه آوریل یک اتهام فدرال علیه او برای توطئه برای تجاوز به کامپیوتر را اعلام کرد.

47 ساله بارها از WikiLeaks به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی شفاف دفاع کرده و می گوید که مردم حق دارند بدانند که در پشت "درهای بسته" چه می گذرد.

معاهده جنرال WIKILEAKS پس از اعدام توسط پلیس بازداشت شد

باري پولاك، وكيل واشينگتن واشنگتن براي آسانژ، در ماه نوامبر گفت: "بار هيچكس نباید به آقای آستانه منتقل شود تا مجبور شود در مقابل اتهامات جنایتكارانه دفاع كند." "آنها اطلاعات درستی را منتشر می کنند، زیرا مردم حق دارند که این اطلاعات را بدانند و در نظر بگیرند و بدانند که دولت و موسسات آن چه می کنند".

در روز 11 آوریل، اسحاق، یک مهاجر استرالیایی، پس از آنکه ملل جنوبی آمریکایی پناهندگی سیاسی خود را لغو کرد، در سفارت اکوادور در لندن دستگیر شد.

در اینجا چیزی است که شما باید درباره متفکر ویکیلیکس بدانید.

او نام خود را با خبرنگار چلسی منینگ ساخته است

چلسی منینگ دستور داد که از دادن شهادت به هیئت داوران بزرگ ویکی لیکس در زندان خبر دادویدئو

اسانسان نام خود را پس از انتشار هزاران کابل نظامی و وزارت امور خارجه از ارتش Pvt نام برد. چلسی منینگ، که منینگ در زمان زندان به سر می برد، ابزار هک کردن مخفی سیا و تبلیغ مکالمات ایمیل از مقامات حزب دموکرات بود.

این اسناد جدید در روز پنج شنبه اعلام کرد که ایسن با مانیینگ برای کسب مدارک و مدارک دفاع ملی طبقه بندی شده، از جمله کابل های وزارت امور خارجه و گزارش های مربوط به جنگ های عراق و افغانستان، توافق کرد. دادستانان می گویند اقدامات او "به احتمال زیاد آسیب جدی" به ایالات متحده است.

بن براندون، وکیل نماینده دولت ایالات متحده، در ماه اوت در دادگاه گفت که بازرسان آمریکایی جزئیات ارتباطات بین منینگ و Assange در سال 2010 را بدست آوردند. این دو ادعا "در حال بحث دربارۀ چگونگی انتشار پرونده های محرمانه چلسی منینگ به آقای آسانژ. "

وی افزود که پرونده های دریافت شده از یک کامپیوتر طبقه بندی شده شامل 90،000 گزارش فعالیت از جنگ در افغانستان، 400000 گزارش مربوط به جنگ عراق، 800 ارزیابی دستگیر شده در زندان گوانتانامو و 250 هزار کابل وزارت امور خارجه است.

او یک شخصیت مهم در پروب روسیه بود

سالهاست که وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیق کرده است که چگونه ویکیلیکس ایمیل هایی را که از هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری و گروه های دموکراتیک به سرقت رفته است، به دست آورد.

مشارکت ویکیلیکس در رد ایمیل در طی تحقیقات ویژه رابرت مولر در رابطه با این که آیا کمپین ترامپ در انتخابات سال 2016 با روسیه مخالفت کرد، مورد بحث قرار گرفت.

در طی یک جلسه در ماه فوریه، مایکل کوهن – رئیس جمهور ترامپ و "وکیل شخصی" – ادعا کرد که در ژوئیه 2016، زمانی که مشاور قدیمی Roger Stone رئیس جمهور شد، ادعا کرد که او در دفتر Trump بود. کوپن سپس Stone را روی بلندگوی خود قرار داد و استون به او گفت که وی با جولیان آسانژ، مؤسس ویکیلیکس ارتباط برقرار کرده بود و "در عرض چند روز، یک پیام غلطی از ایمیل هایی که می تواند به کمپین کلینتون آسیب برساند، کوهن ادعا کرد."

در آن ماه، ویکیلیکس هزاران ایمیل هک شده از سرور کمیته ملی دموکرات منتشر کرد.

مضرترین انفجار از ظاهر چاله مایکل کوهن

سنگ به اتهام انسداد، اعلان های دروغین و شاهد دستکاری به عنوان بخشی از تحقیق روسیه مولر محکوم شده است. او به اتهام توافق با ویکی لیکس محکوم نشده است و او به شدت انکار می کند که او قبل از انهدام ایمیل با او ارتباط داشته است.

استون به فاکس نیوز در یک پیام متنی در 15 فوریه گفت: "چنین شواهدی وجود ندارد." باز هم در فوریه ی 27، استون گفت که ادعاهای کوهن "درست نیست".

او به عنوان سردبیر ویکیلیکس جایگزین شده است

در سپتامبر 2018، آسانژ به عنوان سردبیر وب سایت ضد انطباق جایگزین شد. کریستین هراسنسون، روزنامه نگار تحقیقاتی ایسلندی، این عنوان را بر عهده گرفت.

"من رفتار جولیان آسانژ را که منجر به نقش جدید من می شود محکوم می کنم … اما من از این فرصت برای تضمین ادامه کار مهم بر اساس آرمان های ویکیلیکس خوشحال هستم"، "Hrafnsson" پس از پذیرش موقعیت، گفت: "به نظر روزانه Dot.

با این حال، ویکیلیکس در زمانی که آژانس ناشر باقی می ماند، صدای جیر جیر را تایید کرد. معلوم نیست که نقش هراسنسون دائمی است.

فاکس نیوز "تالیا کاپلان، ان وی شیمیت، فرانک میلس، لوکاس میکلئونیس و اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کردند.