تازه ترین ها در مورد بحران سیاسی ونزوئلا (همه زمان ها محلی):

1:35 ب.ظ

رهبر مخالفان، خوان گائیدو تلاش خود را برای بریدن نیروهای ونزوئلا به خیابان ها با تلاش جدید بسیج در خارج از تاسیسات نظامی انجام خواهد داد.

مردی که توسط ایالات متحده و حدود 50 کشور دیگر به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا شناخته شده است، از طرفداران دعوت می کند که در یک روز صبح روز شنبه به سربازان شرکت کنند.

گائیدو در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه گفت که ونزوئلا باید سعی کند با سربازان سراسر کشور صحبت کند و به آنها بگوید که «به جنبش بپیوندند».

قانونگذاران 35 ساله تلاش کرده اند حمایت از ارتش را به دست بیاورند، اما رئیس جمهور نیکولاس مادورو توانست کنترل خود را حفظ کند، هرچند نارضایتی در مورد نیروهای پایین تر طبقه بندی شده است.

چند مورد از احضار گائیدو برای قیام سه شنبه

ارتش داور سنتی اختلافات سیاسی در ملت آمریکای جنوبی است

___

10:55 یکشنبه

گروه های حقوق بشر می گویند یک پسر 15 ساله آخرین تلفات ناامنی در ونزوئلا است.

ونزوئلا ناظر بر اختلافات اجتماعی روز جمعه گزارش داد که یندر ویلاسمیل در جریان اعتراض در ایالت شمال غربی مرییدا کشته شد.

این سازمان می گوید ویلیسملی پنج شنبه شب در تظاهرات در مورد قطع برق جان خود را از دست داد.

چهار قاضی دیگر در جریان اعتراضات روز سه شنبه قیام نظامی را جنجال کردند.

درگیری ها در این هفته بیش از 200 نفر زخمی شده اند.

این رصدخانه می گوید که تاکنون امسال در جریان اعتراضات 58 نفر کشته شده اند.

این کشور در یک مبارزه قدرت بین گائیدو و رئیس جمهور نیکولاس مادورو، که حکومت آن در اکثر نقاط کشور از بین رفته است، مبارزه می کند، چرا که ونزوئلا تلاش می کند از بحران اقتصادی و بشردوستانه بیرون بیاید.

___

8:15 ق.ظ

سفیر ونزوئلا در مادرید، دولت اسپانیا را مجازات می کند تا رقیب حامی رئیس جمهور نیکولاس مادورو را از پناه خود در سفارت اسپانیا در کاراکاس بگذراند.

لئوپولدو لوپز، فعال مخالف، روز پنجشنبه در دروازه خانه سفیر اسپانیا در پایتخت ونزوئلا، روز پس از دستگیری مجدد خانه برای پیوستن به یک شورش نظامی علیه مادورو، با خبرنگاران صحبت کرد.

سفیر ماریو ایسا به رادیو ملی د اسپانتا می گوید که اجازه می دهد لوپز از ونزوئلا خواست تا از قیام عقب نشینی کند "نامناسب" است.

به گزارش خبرگزاری اسپانیایی اسپورت اسپورت، وی روز جمعه گفت که "برای لوپز فوق العاده است که از محل اقامت سفیر به عنوان پایگاه عملیاتی برای مقابله با قیام نظامی استفاده کند."

دادگاه عالی ونزوئلا مرتکب دستگیری لئوپز شده است، اما اسپانیا حاضر است که او را دستگیر کند.

___

7:45 یکشنبه

وزیر امور خارجه اسپانیا می گوید یک فعال ضد دولتی ونزوئلا مهمان سفارت اسپانیا در کاراکاس است که نمی تواند تبدیل به یک مرکز فعالیت های سیاسی شود.

جوزپ بورل میگوید لئوپولدو لوپز از پناهندگی سیاسی خواسته و نمی تواند به این دلیل که در صورت نیاز به انجام این کار در اسپانیا خواهد بود. برل با روزنامه نگاران روز جمعه در دیدار با پایتخت لبنان، بیروت، گفت و گو کرد.

بورل می گوید: "او یک مهمان است و به عنوان یک مهمان پذیرفته شد." "ما نمی توانیم اجازه دهیم سفارت اسپانیا مرکز فعالیت های سیاسی در ونزوئلا باشد."

لوپز در سال 2014 برای تظاهرات بر علیه حکم رئیس جمهور نیکولاس مادورو دستگیر شد و قبل از ظهر شدن در روز جمعه، دستگیر شد.