یک هفته پس از آنکه هشدار داد کانادا برای دفع زباله که چند سال پیش به فیلیپین منتقل شد، رئیس جمهور فیلیپین، رودریگو دوترت، تهدید به تخریب تن زباله ها در سواحل کشور آمریکای شمالی را تهدید می کند.

Duterte روز سه شنبه تهدید کرد که "اعلام جنگ" در برابر کانادا در عرض یک هفته اگر موفق به حذف زباله که در مانیل تخریب شد. در یک سخنرانی در روز یکشنبه در شهر داوائو، رئیس جمهور، بزرگترین سفید پوست را اولتیماتوم داد.

کانادا-فیلیپین جنگ زد: چه کسی برنده خواهد شد اگر شخصا واقعا از طریق دشمن خود پیروی کند؟

"اگر ما این کار را نکنیم، آنها را به سواحل خود می فرستیم." رئیس جمهور شب گذشته، گفت: "آنها را به ساحل خود ببرید." Totoo yun Galit siya (این درست است او عصبانی است) به گزارش خبرگزاری فیلیپین به نقل از رسانه های دولتی، سالوادور پنلو، سخنگوی رییس جمهور، گفت:

Panelo گفت که هر دو از نظرات Duterte – در مورد شروع جنگ با کانادا و دفع زباله خود را در سواحل آن – چهره های سخنرانی است، و که اولین "بیان خشم" بود.

برای دریافت APP NEWS FOX، اینجا کلیک کنید

Panelo گفت، "من فکر نمی کنم که یک کشور می خواهد جنگ جهانی دیگری را منجر شود، زیرا همه ما نابود خواهد شد."

کانادا بیش از 100 ظروف زباله خانگی از جمله بطری های پلاستیکی، کیسه های، روزنامه ها و پوشک بزرگسالان را به فیلیپین از سال 2013 تا 2014 حمل می کند. مقامات گفته اند که حمل و نقل زباله توسط شرکت خصوصی به عنوان ضایعات قابل بازیافت قابل بازیافت است.

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.