ارتش هند روز دوشنبه ادعا کرد که ردپای Yeti، که بیشتر به عنوان "آدم برفی منفور" شناخته می شود، پیش از این در یک اردوگاه پایه نپال، دیده می شد.

ارتش در روزنامه رسمی توییتر روز دوشنبه تصویری از پدیده های احتمالی را به اشتراک گذاشت. در این گزارش آمده است که "حوادث اسرارآمیز اندازه ی 32 × 15 اینچ" یتی در روز 9 آوریل در کمپای پایه ماکالو در نپال توسط تیم امداد کوهنوردی یافت شد.

سرفصل های Fox News Flash در تاریخ 29 آوریلویدئو

"این آدم برفی گرسنه در گذشته در پارک ملی ماکالو بارون دیده شده است."

ارتش هند اعلام کرد که تا حدود 10 روز به "شواهد" دست یافته است، قبل از تصمیم گیری در مورد آن، تئوری های پیشین موجود زنده، سازگار است. آنها گفتند که آنها را برای ارزیابی علمی به "متخصصان موضوع" تحویل داده است.

"یتی" در طول سالها، داستان های بی شماری از حسن نیتسون و ادعاهایتان را برانگیخت. گفته می شود موجود در هیمالیا ساکن است، اما وجود آن مورد بحث قرار گرفته است. در فولکلور نپال، هیولا به عنوان "خزنده" و مگس مانند با صدای ترسناک توصیف شده است.

دریافت برنامه FOX News

به گفته The Times of India، عطش Yeti در دهه 1950 به اوج خود رسید. پس از آنکه اریک شیپونت، اکتشاف بریتانیا ادعا کرد که رد پاهای غیر طبیعی را در جستجوی یک مسیر جایگزین برای مقیاس کوه اورست، در نظر گرفته است. در این گزارش، دولت نپال پس از صدور مجوز شکار، به امید گرفتن حیوانات، اعلام کرد.