مقامات گفتند که یک حمله تروریستی توسط یک گروه جدایی طلب در جنوب غربی پاکستان، 14 تن جان خود را از دست داد.

مقامات محلی جاهنگیر دشتی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که این حملات قبل از سپیده دم در بزرگراه ساحلی مکران بین کراچی و بندر گوادار رخ داد. وی گفت که مسافران مورد هدف در این حمله پس از اینکه مأموران پلیس پاکستان و لباس شبه نظامی آنها کارت های هویت خود را بررسی کردند و آنها را در بزرگراه ها کشتند، کشته شدند.

او گفت که ده ها تن از مردان مسلح در این حمله شرکت داشتند و بعد از آن فرار کردند.

مقامات ایالات متحده در خارج از پاکستان مجبور به خروج از کشور می شوند

ساعتها پس از کمین، گروهی که کمیاب جدایی طلبان "بلوچ Raji Aajoi Sangar" بود مسئولیت را بر عهده گرفت. حمله به محکومیت ملی محکوم شد و امران خان نخست وزیر آن را "اقدام تروریستی" نامید. او بعدها یک بیانیه صادر کرد، سفارش مقامات "برای انجام هر گونه تلاش احتمالی برای شناسایی و به ارمغان آوردن عاملان اقدام وحشیانه به عدالت".

نیروی دریایی پاکستان گفت که ملوانان و افسرانی که به کار سفر می کنند نیز در میان مردان کشته شده بودند. یکی از اعضای گارد ساحلی کشور بود. به گفته مقامات اطلاعاتی، نه نفر از نیروی دریایی در میان مرده بودند.

7 نفر در پاکستان بیش از حد تعرض، تبدیل مذهبی و متعهد شدن به زوجین

او افزود که نیروهای امنیتی از نزدیکی به این ناحیه منتقل شده و به حدود 375 مایل از پایتخت استان کویته رسیده اند.

جدایی طلبان سالهاست که در بلوچستان غنی نفت با کمبود سطح روبرو شده اند و از تبعیض شکایت دارند و تقاضای سهم بیشتری نسبت به منابع و ثروت های این استان دارند.

دریافت برنامه FOX News

سایر گروه های ستیزه جو نیز در بلوچستان فعالیت می کنند. جمعه گذشته یک بمب گذار انتحاری یک بازار آزاد در کویته را هدف قرار داد و 20 نفر را در حمله ای که توسط گروه دولت اسلامی مورد حمله قرار گرفت، کشته شد.

اسوشیتد پرس به این گزارش کمک کرد.